Ogromne możliwości terapii TECAR

Dziś przygotowałem dla Was kolejną porcję ciekawostek! W codziennej pracy fizjoterapeuty nic nie zastąpi nabytej wiedzy, doświadczenia oraz pewnych predyspozycji. Co więcej, musimy wykazywać się empatią, umiejętnością zrozumienia problemu drugiej osoby. Warto też sięgać po odpowiednie narzędzia.

Dla mnie jednym z istotnych urządzeń w codziennej pracy jest TECAR‼

To terapia oparta na diatermii krótkofalowej, a więc naprzemiennych impulsach prądu, której częstotliwości odpowiadają falom radiowym. Do mojej dyspozycji jest specjalistyczny aparat wytwarzający impulsy. Podczas działań z pacjentem, do konkretnych miejsc jego organizmu ustalonych w toku diagnozy, przekazywany jest ładunek energetyczny.

W ten sposób stymulujemy metabolizm, co przekłada się na regenerację organizmu. Efekt? Skrócenie czasu rehabilitacji i spotęgowanie efektów terapeutycznych. Terapia TECAR to biostymulacja tkanek, przywrócenie prawidłowego napięcia mięśniowego, zmniejszenie dolegliwości bólowych, przeciwdziałanie stanom zapalnym i obrzękom.

To sprawia, że TECAR jest idealnym narzędziem do pracy ze sportowcami i jest dobry na typowe urazy sportowe, a więc stłuczenia, naderwania mięśni, skręcenia. Ale ta terapia okaże się pomocna także w innych okolicznościach obejmujących na przykład: stany zapalne, zespoły bólowe kręgosłupa, obrzęki pourazowe i pooperacyjne, zwyrodnienia stawów, problemy ze ścięgnem Achillesa, czy wreszcie zespół łokcia tenisisty. Kolejna zaleta – świetnie wspiera gojenie blizn‼️
Czy terapia TECAR okaże się skuteczna właśnie w Twoim przypadku? Sprawdźmy to! Zapraszam do gabinetu.

𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀:
792 294 256

Polecamy również: Żaneta Kosmala Fotograf Kielce. Sesja noworodkowa, sesja ciążowa